Mikołowski Bank Spółdzielczy

Historia spółdzielczości bankowej w Mikołowie rozpoczęła się jeszcze przed pierwszą wojną światową. Na spółdzielczość patrzono wówczas nieprzychylnym wzrokiem. Zwłaszcza w okresie międzywojennym przechodziła liczne kryzysy i załamania związane z ówczesną sytuacją społeczno-ekonomiczną. Krótko po II wojnie światowej powstała w Mikołowie placówka przy Gminnej Kasie Spółdzielczej, jednak po pięciu latach aktywności, w roku 1955, zawieszono jej działalność. Reaktywowano ją dopiero po siedmiu latach i tak w roku 1962 pojawia się po raz pierwszy nazwa Bank Spółdzielczy w Mikołowie, zarejestrowana w katowickim Sądzie jako spółdzielnia oszczędnościowo-pożyczkowa. W tym okresie siedziba firmy mieściła się w pomieszczeniu przy ul. Pszczyńskiej.

W 1976 roku decyzją administracyjną Bank Spółdzielczy w Mikołowie stał się oddziałem Banku Spółdzielczego Katowicach. W roku 1987 Bank przeniósł swoją siedzibę do budynku przy ulicy Krakowskiej, gdzie mieści się do dnia dzisiejszego.

W marcu 1990 roku rozpoczęły się starania o utworzenie samodzielnej placówki bankowej wyłączonej ze struktur BS w Katowicach. Już w sierpniu tego samego roku, na podstawie licencji Prezesa Narodowego Banku Polskiego, utworzony został Mikołowski Bank Spółdzielczy "mający uprawnienia do prowadzenia wszelkich czynności bankowych na terenie całego kraju".

Wcześniejsza zmiana lokalu, a także wiele innych ważnych decyzji podjętych przez władze Banku przyczyniły się do systematycznego rozwoju Banku, który trwa do dziś. Na obecną, ugruntowaną pozycję na rynku usług finansowych zespół Banku pracował przez wiele lat - dzisiaj MBS należy do grona najlepszych tego typu instytucji w Polsce. Świadczą o tym opinie Klientów oraz przyznawane nagrody i wyróżnienia.

Informacja pochodzi ze strony: www.bankmbs.pl

Adres

Mikołowski Bank Spółdzielczy

ul. Krakowska 29
43-190 Mikołów

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: od 8:00 do 18:00

Wtorek - Piątek: od 8:00 do 17:00

Sobota: od 8:00 do 11:30

Telefony:

32 / 326 02 56,
32 / 226 22 05

Fax: 32 / 226 08 35

Zobacz bankomaty Mikołowski Bank Spółdzielczy

Zobacz oddziały Mikołowski Bank Spółdzielczy

Dodatkowe informacje

SWIFT POLUPLPR

WYSZUKAJ BANKOMAT

WYSZUKAJ PLACÓWKI / ODDZIAŁY

NEWSLETTER BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Adres e-mail