Aktualności

Kawa zdrożeje, kakao też?

27 listopad 2017

Starbucks otworzy 3 tys. kawiarni w Chinach. Będzie to mieć wpływ na ceny kawy na całym świecie. To niejedyny surowiec, który wkrótce będzie prawdopodobnie drożeć.
kawa-zdrozeje-kakao-tez

Powrót luksusowych nieruchomości?

27 listopad 2017

Rynek nieruchomości luksusowych w Polsce to bardzo perspektywiczny, choć wciąż stosunkowo niewielki segment rynku mieszkaniowego. Wiele wskazuje, że po kilku chudych latach nastały dla niego dużo lepsze czasy.
powrot-luksusowych-nieruchomosci

Kawalerka za 50 000 zł? To możliwe

26 listopad 2017

Są takie miejsca w Polsce, w których bez problemu można znaleźć kawalerkę za mniej niż 100 tysięcy złotych. Metrohouse przygotowało zestawienie najtańszych mieszkań z oferty rynku wtórnego z bazy swoich...
kawalerka-za-50-000-zl-to-mozliwe

Przez brak informacji zaniżone mogą być tysiące emerytur

25 listopad 2017

Problem dotyczy osób, które nie złożyły wniosków o przeliczenie świadczenia na podstawie płacy minimalnej, bo nie wiedziały o takiej możliwości. ZUS nie może zrobić tego z automatu, jedynie na wniosek.
przez-brak-informacji-zanizone-moga-byc-tysiace-emerytur

Zadłużeni we frankach szwajcarskich mają problem

25 listopad 2017

W sprawach frankowych obowiązują dziesięcioletnie terminy przedawnienia, dlatego jedyną drogą dochodzenia roszczeń są w tej chwili sale sądowe. Sądy jednak coraz przychylniej odnoszą się do roszczeń kredytobiorców.
zadluzeni-we-frankach-szwajcarskich-maja-problem

Alior Bank wspiera start-upy

24 listopad 2017

W listopadzie Alior Bank i Huge Thing wybrali 12 start-upów tworzących innowacyjne rozwiązania technologiczne wspierające usługi finansowe. Zespoły pracują nad pomysłami dotyczącymi m.in.: sztucznej inteligencji, usług...
alior-bank-wspiera-start-upy

Emeryci będą drożsi, niż szacował ZUS

24 listopad 2017

Rząd liczył, że po obniżeniu wieku emerytalnego tylko część uprawnionych zechce skorzystać z prawa do świadczenia. Przeliczył się.
emeryci-beda-drozsi-niz-szacowal-zus

W którym Lidlu jest taniej - w polskim czy w niemieckim? Możesz poważnie się zdziwić!

24 listopad 2017

Audyt, wykonany przez agentów platformy TakeTask, wykazał, że produkty marek własnych są w polskim Lidlu średnio o 10 proc. droższe niż u naszych zachodnich sąsiadów.
w-ktorym-lidlu-jest-taniej-w-polskim-czy-w-niemieckim-mozesz-powaznie-sie-zdziwic

Black Friday - sklepy kuszą promocjami

24 listopad 2017

W Black Friday sklepy kuszą ofertami specjalnymi. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina, że na wyprzedażach mamy takie same prawa jak zwykle.
black-friday-sklepy-kusza-promocjami

Sąd ogłosił upadłość SKOK Wybrzeże

23 listopad 2017

Sąd Rejonowy w Gdańsku wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Wybrzeże - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego w komunikacie.
sad-oglosil-upadlosc-skok-wybrzeze

ARCHIWUM

2019

2018

2017

2016

2015

2014

POLECANE

NEWSLETTER BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Adres e-mail