Bank Spółdzielczy w Cieszynie

         Bank Spółdzielczy w Cieszynie powstał w 1873 roku jako Towarzystwo Zaliczkowe w Cieszynie. Po roku funkcjonowania zostało przemianowane na Towarzystwo Oszczędności i Zaliczek w Cieszynie. W dziejach Śląska Cieszyńskiego powstanie polskiej spółdzielni miało doniosłe znaczenie i było ukoronowaniem wieloletnich starań podejmowanych przez grono niestrudzonych działaczy miejscowych i pozostałych ziem polskich.
         Celem Towarzystwa było zapewnianie dostępu do taniego kredytu jego członkom, głównie rolnikom, z dogodnymi ratami spłat oraz ułatwienie gromadzenia drobnych kapitałów. Liczba członków oraz dane finansowe Towarzystwa potwierdzają, że należało ono do najważniejszych polskich instytucji działających na Śląsku Cieszyńskim.
         W 2013 roku Bank obchodził swój niecodzienny jubileusz 140 lat prowadzenia działalności. Na przestrzeni 140 lat wpływał na region i swoich członków, finansując działania lokalnych organizacji i przedsiębiorstw. Bank pełni rolę Banku lokalnego, który działa na terenie województwa śląskiego. Dynamicznie się rozwija, pozyskuje nowych klientów i dobrze służy Ziemi Cieszyńskiej.

Informacja pochodzi ze strony www.bs.cieszyn.pl

Adres

BANK SPÓŁDZIELCZY W CIESZYNIE
ul. Kochanowskiego 4
43-400 Cieszyn
tel.33 8512 820
fax.33 8514 117

Zobacz bankomaty Bank Spółdzielczy w Cieszynie

Zobacz oddziały Bank Spółdzielczy w Cieszynie

Dodatkowe informacje

SWIFT POLUPLPR

WYSZUKAJ BANKOMAT

WYSZUKAJ PLACÓWKI / ODDZIAŁY

NEWSLETTER BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Adres e-mail